ORDO FRANCISCANUS SAECULARIS

strona Wspólnoty Narodowej w Polsce

Klasztor Prowincji Matki Bożej Anielskiej Braci Mniejszych
02-679 Warszawa, ul. Modzelewskiego 98a

Franciszkański Zakon Świeckich w Polsce

galeria

Zapraszamy:

Spotkanie z Ministrem Generalnym O. Massimo Fusarelli OFM z FZŚ na Górze św. Anny 28.04.2024 r.

Zdjęcia o. Dominik OFM

 

W niedzielę 28 kwietnia 2024 Minister Generalny o. Massimo Fusarelli OFM rozpoczął wizytę na Górze św. Anny w prowincji  św. Jadwigi.  O godz. 11:30 w Bazylice św. Anny w Górze Świętej Anny odbyła się Eucharystia, na którą przybyli siostry i bracia Franciszkańskiego Zakonu Świeckich z  kilku regionów, gdzie posługują współbracia z Prowincji św. Jadwigi oraz Wniebowzięcia NMP.

Mszy św. przewodniczył definitor generalny o. Konrad Cholewa, w koncelebrze  prowincjałowie: o. Alard Maliszewski OFM i o.Witosław Sztyk OFM a homilię wygłosił  Minister Generalny o. Massimo Fusarelli.

We Mszy św. i spotkaniu uczestniczyli bracia i siostry: Region Opole-Gliwice, Region Katowice, Region Bielsko - Żywiecki, Region Tarnogórsko Lubliniecki, Region Lubelski i Region Wrocławski. 

W tym 20 sztandarów. 

Po południu odbyło się w auli Domu Pielgrzyma spotkanie członków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich z o. Generałem

Na przywitanie odśpiewaliśmy Hymn 800 lecia: „Służmy Panu z radością”. O.Massimo wsłuchiwał się w słowa tłumaczone przez współbrata. Po powitaniu gości przez przełożoną Rady Regionu Opole-Gliwice s. Jolantę Nowińską, radna narodowa s. Leokadia Puto ofs odczytała słowa siostry Przełożonej Narodowej Emilii Nogaj ofs. O. Massimo skierował słowo do sióstr i braci FZŚ, w którym wyjaśnił między innymi sens i wagę przeżywanych obecnie jubileuszy franciszkańskich. Następnie odpowiadał na pytania. W temacie pragnienia noszenia habitów  przez świeckich, kategorycznie odniósł się że ten strój jest zarezerwowany wyłącznie dla osób I i II Zakonu żyjących w klasztorach.  Na zakończenie tego braterskiego spotkania o. Generał otrzymał drobne upominki i udzielił zebranym błogosławieństwa.

s.Leokadia